Hakkımızda

Firmamız, hasta vücut yapısına tam uygun vücut içi implant ve eklem protezleri, Kişiye Özel Anatomik Modelleme, Cerrahi kılavuzlar ve Medikal modeller konularında çalışmaktadır. İnsan vücudunda bulunan ve çeşitli nedenlerle (kanser, kaza yaralanmaları, hastalık nedeni ile organın gelişmemesi…) işlevini yerine getiremeyen, kayıp yaşanan veya onarılamayacak kadar hasar gören organların kurtarılması için hastaların anatomileri ile tam uyumlu (custom made) implant, cerrahi kılavuzlar, protezler tasarlamakta ve üretmekteyiz. İnsan vücudunun çeşitli yerlerinde çalışan hareketli veya sabit sistemlerin (diz, omur,eklem, kafatas, vb.) incelenmesi ile yaratılıştan gelen mükemmel biyomekanik özellikleride göz önünde bulundurularak, özel tasarımlar yapmaktayız. Bu işlemleri yaparken yüksek çözünürlükte hassas olarak 3 boyutlu çekilmiş Bilgisayarlı Tomografi(CT) ve Manyetik Rezonans(MR) görüntülerini kullanmaktayız.

osirix.jpg

Dünyanın en hızlı Dicom görüntüleyicisini kullanıyoruz.

OSIRIX MD tıpda tanısal görüntüleme işlemleri için üretilmiştir. FDA onaylı ve 93/42/EEC sayılı Avrupa Yönergesi ile uyumludur. 

3D Taramalar

Referanslarımız

 

Çalıştığımız kurumlar listesine göz atın!

Çalışma Alanlarımız

 

-Cerrahi Simülasyon

-Fibula Free Flab ile Mandibula Rekonstrüksiyonu

-Osteotomi Kılavuzları

-CMF Implantlar

-Çene Eklem Protezi (TMJ)

-Ekstremite Protezler

-3 Boyutlu İskelet Sistemi Modelleri

-3 Boyutlu Yumuşak Doku Modelleri

GUNAY YAN.jpg
cerrahi planlama.jpg
IMG_8596.JPG
Video //

Kırılan kemik 3D yazıcıdan

 

IAteşli silahla parçalanan bir alt çene ya da trafik kazası sonucu kırılan bir elmacık kemiği... İnsan yüzündeki en kritik parçalar, artık 3D yazıcılar sayesinde daha hızlı yapılıyor.

IMG_7951.PNG
IMG_8049.PNG