BANU PROTEZ YAN.jpg
BAHAR ARGIN sol on.jpg
GUNAY YAN.jpg

KİŞİYE ÖZEL KRANİYEL  PROTEZLER

 

PEEK İmplant 

PEEK(Polieter eter keton) yüksek mekanik ve fiziksel özelliklere, aynı zamanda termal ve boyutsal stabilitiye  sahip bir malzemedir. Kimyasal ajanlara karşı dayanıklı bir malzeme olan PEEK, vücut içerisinde uzun süre kalabilir. Kemiğe yakın elastisite modülü ile metalik implantların alternatifi olarak dünyada yaygın olarak kullanılmaktadır. PEEK materyali, üstün termal bozunma direncine sahiptir ve bu nedenle büyük kemik defektlerinin kapanmasında bihassa tercih edilmektedir.

 

Titanyum İmplant

 

Hastanın BT’si çekildikten sonra elde edilen 3D data üzerinde bilgisayar destekli tasarım yapılır ve Prototipler ile tasarım doğrulandıktan ve hekimin onayı alındıktan sonra, Titanyum (Ti6Al4V-Grade 5) malzemeden DMLS (Direct Metal Laser Sintering) teknolojisi ile üretilir.

 

Kemik ile uyumu ve kemik hücrelerinin bağlanarak sağlam bir yapı oluşturabildiği, biyouyumluluk ve biyomekanik testlerle kanıtlanmış olan Titanyum-Alüminyum-Vanadyum alaşımları Metal 3D Printer ‘lar ile katman katman üst üste eklenerek organik formlar oluşturulması sağlanabilmektedir.

IMG_7941.PNG
IMG_8057.PNG